1 av 29
Hertug Guthorms gate 25 D
Pen og snerten 2 roms leilighet beliggende i rolig område, men også meget sentralt - Solrik balkong i 2 etasje
Finn fram på siden
Priser
Totalpris: 2 722 328 kr
Totalprisen for boligen = innskudd + fellesgjeld + omkostninger.
Prisantydning: 2 590 000 kr
Fellesgjeld: 121 000 kr
Fellesgjelden er lånet som er forhandlet fram for borettslaget. Du er ansvarlig for den delen av fellesgjelden som er knyttet til boligen din.
Omkostninger: 11 328 kr
Omkostninger er en engangskostnad som dekker offentlige avgifter, tinglysingsgebyr m.m.
Felleskostnader pr. måned: 4 516 kr
Kim Jonassen
Avdelingsleder / Eiendomsmegler
Mer om boligen
Økonomi og kostnader
- Forretningsfører
Obos avd. Vestfold
- Forsikring
IF skadeforsikring polise nr 561584
- Ligningsverdi
Ikke innhentet.
- Felleskostnader
Totale felleskostnader pr. d.d. kr 4.516,- pr. md.
Herav:
Felleskostnad 3.903,-
Mediaprodukter 613,-
Inkluderer: Tv/Internett, trappevask, vaktmester, renter og avdrag på felleslån, ytre vedlikehold, bygningsforsikring, kommunale avgifter, festeavgift, forretningsførerhonorar og andre felles utgifter. - Andel fellesgjeld/fellesformue
Andel fellesgjeld pr 01.05.2025 avrundet opp til nærmeste hele tusen kr 121 000,-
- Totale kostnader
2 590 000,- (Prisantydning)
121 000,- (Andel av fellesgjeld)
--------------------------------------------------------
2 711 000,- (Pris inkl. fellesgjeld)Omkostninger
260,- (Pantattest kjøper)
545,- (Tingl.gebyr BRL overføring av hjemmel til andel)
545,- (Tingl.gebyr pantedokument BRL - Statens kartverk)
28,- (Utskriftsgebyr)
9 950,- (Boligkjøperpakke Tryg (valgfritt))
--------------------------------------------------------
11 328,- (Omkostninger totalt)
--------------------------------------------------------
2 722 328,- (Totalpris inkl. omkostninger)NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning.
Medlemmer må være á jour med medlemskontingent t.o.m. det året overtakelsen finner sted.
Vi gjør oppmerksom på at ovennevnte totalsum er beregnet ut fra kjøpesum tilsvarende prisantydning. Det tas forbehold om økning i gebyrer. Andel fellesgjeld følger boligen og skal således ikke innbetales ved overtagelse.
- Eierskifteforsikring
Selger har tegnet boligselgerforsikring.
- Finansiering
OBOS-banken tilbyr lån til alle slags boliger. På obosbanken.no kan du sjekke hvor mye du kan få i lån, beregne lånekostnader og søke om finansiering. Skal du kjøpe nytt før du har solgt din nåværende bolig, får du mellomfinansiering til samme rente som boliglånet.
Det gjøres oppmerksom på at OBOS Eiendomsmeglere AS kan motta et mindre honorar for salg av finansielle tjenester.
Les mer på obosbanken.no.
Fakta om boligen
- Beliggenhet
Leiligheten ligger rett nedenfor Slottsfjellet, i sjarmerende Fjerdingen. Denne delen av byen består av tett eldre trehusbebyggelse og er ett idyllisk og rolig område. Hertug Guthormsgate er på folkemunne også kalt for "Guttegata". Ideell og meget sentral beliggenhet med kun ett par minutters gange til tog og busstasjon, samt byens mange fasiliterer. Brygga med yrende restaurantliv, småbåthavnen og koselige Slottsfjellet er noen av områdene som ligger nært til. Dette er en pendlers drøm. Her bor du lettvint uten trappevask, uten snømåking, uten plenklipping. Dagligvare butikken Prix finner du et steinkast unna.
- Adkomst
Fra Tønsberg sentrum kjører man opp Tollbodgaten mot jernbanen og tar Farmannsveien til venstre. Ta deretter Peder Lagmannsgate til venstre og Hertug Guthormsgate til venstre igjen. Leiligheten ligger i bygården på venstre hånd bak den gamle politistasjonen.
- Byggemåte
Boligen er oppført på grunnmurer av betongkonstruksjon. Etasjeskiller av betongkonstruksjoner. Yttervegger av betongkonstruksjon med utfyllende
bindingsverk. Fasader med liggende og stående trekledning samt båndtekking. Kombinerte saltak av trekonstruksjon tekket med profilerte takplater.Se forøvrig vedlagte tilstandsrapport fra takstmann
- Innhold
Leiligheten ligger fint til i 2 etasje og innholder: Gang, bad/wc, soverom, åpen kjøkkenløsning til stue som har utgang til vestvendt balkong med utsikt mot Slottsfjellet. En bod ved balkong , ett kaldtloft med tilkomst via loftsluke. En bod med tilkomst på loft i nabobygg.
- Arealer og fordeling per etasje
Totalt BRA: 66
- BRA-i (internt bruksareal): 63 kvm
- BRA-e (eksternt bruksareal): 3 kvm
- TBA (terrasse-/balkongareal) 3 kvmDet totale bruksarealet fordeler seg som følger:
- BRA: 66 m² består av:
- BRA-i: 63 m²- består av: Entré , Soverom , Bad/vaskerom , Stue/kjøkken, Kaldloft
- BRA-e: 3 m²- består av: Utebod på balkong
- TBA: 3 m²- består av: BalkongDeler av arealene på kaldtloftet oppfyller vilkår for måleverdighet og er derfor medregnet som en del av boligens bruksarealer. Kaldtloftet har et totalt
gulvareal (GUA) på 17 m2, men grunnet skråtak/takhøyde er kun 16 m2 av arealet måleverdig som bruksareal. De delene av arealene som har lav
himlingshøyde (ALH) utgjør 1 m2. Kaldtloftet har kun tilkomst via loftsluke/stige i entrè.
Bod på ca. 3 m2 med tilkomst via balkong er medtatt i arealoppmålingen som BRA-e. Arealet inkluderer veggareal mot tilstøtende rom.Arealet i bod med tilkomst på loft i nabobygg måles til 7 kvm, men grunnet lav takhøyde er ingen deler av arealet måleverdig som bruksareal.
Det gjøres oppmerksom på at det ikke er fremlagt tegninger av bygget slik det fremstår på befaringsdagen.
Vedlagte plantegninger er ikke målbare, og oppgitte arealer er hentet fra vedlagte tilstandsrapport.
Arealene er plassmålt og beregnet med utgangspunkt i NS 3940:2023. - Areal
Primærrom: 47 kvm, Bruksareal: 66 kvm, BRA-i: 63 kvm , BRA-e: 3 kvm , TBA: 3 kvm
- Standard
Pen og tiltalende leilighet i 2 etg. med solrik balkong.
Bad som er pusset opp i 2017. Gulv med belegg. Vegger med baderomsplater.
Baderomsinnredning med slette fronter. Speil med overlys på vegg over servant. Dusjnisje med innfellbart sidefelt/dusjdør. Veggmontert dusjarmatur tilkoblet hånddusj. Toalett. Opplegg for vaskemaskin. Reflektorovn på vegg.Stue: Hyggelig stue med parkett på gulv og malte vegger. Plass til spisebord. Utgang fra stuen til solrik balkong med utvendig bod.
Pent kjøkken med halvøy og åpen løsning mot stue. Kjøkkenskrog fra 2015 fornyet med slette fronter og benkeplater av heltre i 2021/2022. Integrert stekeovn og oppvaskmaskin i benk. Kjøleskap med frysedel i høyskap. Nedfelt platetopp.
Selger har skiftet følgende i 2021/2022:
- Kjøleskap og frysedel
- Nedfelt platetopp og ventilator
- Fronter og benkeplater
- Oppvaskkum og armaturGulvflater i leiligheten har parkett. Vegger med slette malte flater. Himling med slette malte betongflater. Slette innerdører.
Oppsummering av avvik med tilstandsgrad 2 (TG2) fra vedlagt tilstandsrapport:
Våtrom - Bad:
- Overflater vegger: Enkeltskjøt på veggplate i våtsone til dusj spriker, platen har ikke tilstrekkelig innfesting til bunnprofil og fuge i bunnprofil har stedvis manglende vedheft. Forholdet kan redusere veggplatenes levetid. Forholdet bør utbedres.
- Vannrør: Vannrør er vurdert til å ha en alder som tilsier at gjenværende brukstid er usikker. På bakgrunn av alderen er det grunn til å varsle om risiko for skjulte avvik, svekket funksjon, usikker restlevetid eller lignende forhold som utvikles over tid. Forholdet bør holdes under oppsyn.
- Avløpsrør (ink. sluk): Selv om det er gjort oppgraderinger på våtrommet, vurderes det at sluket ikke er skiftet. Erfaringsmessig medfører dette økt fare for lekkasje rundt sluket. Det er observert rust på monteringsskruer til sluket. Forholdet bør holdes under oppsyn.
- Ventilasjon: Våtrommet har kun naturlig ventilasjon. Naturlig ventilasjon gir som regel mindre effektiv luftutskifting enn mekanisk ventilasjon, noe som kan medføre økt fuktpåkjenning i våtrommet. Tiltak bør iverksettes ved behov.Kjøkken:
- Vannrør: Vannrør er vurdert til å ha en alder som tilsier at gjenværende brukstid er usikker. På bakgrunn av alderen er det grunn til å varsle om risiko for skjulte avvik, svekket funksjon, usikker restlevetid eller lignende forhold som utvikles over tid. Forholdet bør holdes under oppsyn.Etasjeskiller - 2. etg.:
- Skjevhetsmåling: Det er merkbare skjevheter i boligen. Forskjellen mellom høyeste og laveste punkt på 2,0 meter er målt til 30 mm i entré. Forskjellen mellom høyeste og laveste punkt i stue/kjøkken er målt til ca. 41 mm. Årsak til skjevhetene er ikke kjent. Målingene er foretatt i en eldre bygning og bør ses i den sammenheng. Skjevheter er mer påregnelige i eldre bygninger enn i nye. Årsaken til skjevhetene er ikke vurdert. Det er ikke registrert andre tegn til setningskader eller andre forhold som tilsier at skjevhetene er pågående. Det vurderes at tiltak ikke er hensiktsmessig eller nødvendig. TG2 er satt for å belyse forholdet. Forholdet bør holdes under oppsyn.Tekniske anlegg, VVS anlegg (Sjekkpunkter utover det som er inkludert i andre rom):
- Vannrør (Sjekkpunkter utover det som er inkludert i andre rom): Vannrør er vurdert til å ha en alder som tilsier at gjenværende brukstid er usikker. På bakgrunn av alderen er det grunn til å varsle om risiko for skjulte avvik, svekket funksjon, usikker restlevetid eller lignende forhold som utvikles over tid. Forholdet bør holdes under oppsyn.
- Avløpsrør. (Sjekkpunkter utover det som er inkludert i andre rom): Lufteledningen for avløpssystemet er avsluttet med vakuumventil på loft. Det er ikke registrert kloakklukt, skader eller symptomer på skader. TG2 er valgt for å belyse forholdet.Radon:
- Radon: Det er ikke foretatt radonmåling i boligen og verdiene er derfor ukjent. For å kartlegge de faktiske forholdene, må det gjennomføres målinger.Elektrisk anlegg:
- Forenklet vurdering av det elektriske anlegget: Det er ikke fremlagt samsvarserklæring på det elektriske anlegget (tilstandsgrad settes i henhold til NS3600). Det er gjennomført en forenklet vurdering av det elektriske anlegget, uten at det er registrert åpenbare avvik. Med bakgrunn i at det ikke har vært utført el-tilsyn/utvidet el-kontroll av boligen i løpet av de siste fem år, anbefales det at dette gjennomføres.Se tilstandsrapport for ytterligere informasjon.
Hvitevarer: Alle hvitevarer på kjøkken, utenom microovn følger salget.
- Oppvarming
Elektrisk oppvarming.
- Tomten
Felles festet tomt. Opparbeidet felles asfaltert atrium med sittebenker og diverse beplantning. Bygningen består også av en egen næringsdel.
- Parkering
Ingen parkering på borettslagets eiendom. Her må man finne egne private leieavtaler. Dette kan leies av Tønsberg Parkering eller av Micasa AS.
- Vei/vann/avløp
Vei, vann og avløp er offentlig.
- Borettslaget
Farmann Borettslag. Org 953240297
33 Andeler. - Dyrehold
Det er ikke tillatt å holde hund eller katt i borettslaget. Unntak: Andelseier(e) som kan dokumentere at de var i besittelse av hund eller katt før tildelingen av andel, kan beholde denne. Nyanskaffelse kan i spesielle tilfeller godtas. Søknadskjema skal fylles ut og leveres styret.
- Ferdigattest/midlertidig brukstillatelse
Ferdigattest datert 20.3.1984 foreligger, kan ses hos megler.
- Diverse
Borettslaget har avtale med Canal Digital vedr. kabel-TV. Avtalen er inkludert felleskostnader. Andelseier kan selv bestille og betale for tillegg til avtalen.
Det følger ingen parkeringsplasser med til andelen. Dette kan leies av Tønsberg Parkering eller av Micasa AS.
Taklamper på kjøkken, stue og gang følger ikke salget.
Det er ikke tillatt å leie ut eller overlate bruken av boligen til andre uten styrets samtykke og godkjennelse av leietaker. Søknadsskjema for utleie/bruksoverlating fås ved henvendelse til styret i borettslaget eller til forretningsfører. Med godkjenning fra styret er utleie tillatt for inntil 3 år, dersom andelseier selv eller person nevnt i Borettslagsloven § 5-6 (3) har bebodd eiendommen i minst ett av de to siste årene. Adgangen til bruksoverlating (utleie) er begrenset. Merk at mulighet for korttidsutleie av hele boligen er begrenset til 30 dager jf borettslagslovens § 5-4.
Eiendommen er konsesjonsfri.
Det er ikke knyttet odelsplikt til eiendommen. - Servitutter/rettigheter/forpliktelser
Grunnboksutskrift for borettslaget er innhentet og kan fås ved henvendelse til megler.
- Reguleringsmessige forhold/Kommunale planer
Innhentede reguleringsbestemmelser og utsnitt av reguleringsplan oppbevares på ansvarlig meglers kontor og kan utleveres på forespørsel.
Eiendommen ligger i område som i kommuneplanen/kommunedelplanen er avsatt til:
Boligbebyggelse - Nåværende Kommuneplanens arealdel 2023 - 2035 (3.4.2024)
forhold som skal avklares og belyses Kommuneplanens arealdel 2023 - 2035 (3.4.2024)
hensyn bevaring bygning og annet kulturmiljø Kommuneplanens arealdel 2023 - 2035 (3.4.2024)
Ras- og skredfare Kommuneplanens arealdel 2023 - 2035 (3.4.2024)
Veg - Nåværende Kommuneplanens arealdel 2023 - 2035 (3.4.2024)
GJELDENDE REGULERING
Eiendommen ligger i regulert område:
3905 61220 Gang og sykkelvei langs Farmannsveien (18.6.1997)Regulering under arbeid. PlanId 3905 20230220 Farmannsveien 18.
Det er planlagt ombygging til boliger i næringsdelen av bygget. Ta kontakt med borettslaget for mer informasjon.
- Oppgjør
Samlet kjøpesum og omkostninger forutsettes innbetalt til klientkonto fra kjøpers konto i norsk finansinstitusjon. - Energimerking
Eier skal legge frem energiattest for kjøper, før avtale om salg av boligen/bygningen blir inngått. Dersom eier ikke har lagt frem energiattest, og eier etter skriftlig anmodning fra kjøper ikke har lagt frem energiattest før avtale om salg er inngått, kan kjøper få laget en energiattest ved hjelp av ekspert for selgers regning, innen ett år etter at avtale om salg er inngått. Kjøper må skriftlig anmode om en energiattest innen kjøpekontrakten er underskrevet.
- Løsøre og tilbehør
Det er kun integrerte hvitevarer på kjøkken som medfølger dersom annet ikke er avtalt. For øvrig legges listen over løsøre og tilbehør, utarbeidet av Norges Eiendomsmeglerforbund, Eiendomsmeglerforetakenes Forening og Eiendomsadvokatenes Servicekontor, gjeldende fra 1.februar 2012, til grunn for salget dersom ikke annet fremkommer av salgsoppgaven. Listen er tilgjengelig hos oppdragsansvarlig samt på www.nef.no. Til orientering er det full avtalefrihet om hva som skal følge med bolig og fritidsbolig ved salg.
- Lovanvendelse og kontraktsbetingelser
Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven.
Følgende gjelder ved salg til forbrukerkjøper*:
Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.
Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil opplysninger ikke ble rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
Selgeren er ikke kjent med at eiendommen er beheftet med mangler i relasjon til offentligrettslige krav ut over det som er opplyst tidligere, jfr Avhendingsloven § 3-2.
*Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen "som den er", jfr Avhendingslovens § 3-9:
Selgers ansvar er da begrenset og vil være en del av kontraktsvilkårene. jf. avhl. § 3-9, 2. pktm.
Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.I forhold til mangler, er det kun Avhendingslovens § 3-7 "manglende opplysninger om eiendommen" og § 3-8 "uriktige opplysninger om eiendommen" som kan påberopes, med mindre boligen er i vesentlig dårligere stand enn kjøperen hadde grunn til å regne med ut ifra kjøpesum og forholdene ellers, jfr Avhendingsloven§ 3-9. Avhendingsloven § 3-3 (2) fravikes, og hvorvidt en innendørs arealsvikt karakteriseres som en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8.
- Salgsoppgave
Salgsoppgaven er opprettet 29.05.25 og utformet iht. lov om eiendomsmegling av 29.06.2007.
Følgende dokumenter følger som vedlegg til salgsoppgaven: Tilstandsrapport og egenerklæringsskjema.
Salgsoppgaven er ufullstendig uten alle vedlegg. - Oppdragsnummer 712250032
Forkjøpsrett for OBOS-medlemmer
- Forkjøpsrett
Dersom forkjøpsretten blir benyttet, vil kjøper bli løst fra den inngåtte kontrakten. Den forkjøpsberettigede trer da inn i kontrakten på samme vilkår og i henhold til lov om borettslag.
Budgivning
- Styregodkjennelse
Kjøper må godkjennes av borettslaget. Nekter borettslaget å godkjenne erververen som andelseier, må melding om dette komme fram til erververen senest 20 dager etter at søknaden om godkjenning kom fram til borettslaget. I motsatt fall skal godkjenning regnes som gitt. Dersom styret i borettslaget ikke godkjenner kjøper som ny eier, må boligen videreselges for kjøpers regning og risiko.
- Lånevilkår
Borettslaget har 1 stk. felles lån i Obos Banken.
Lånenummer: OBOS03-98207997420 type: Annuitetslån Restsaldo: kr 5.801.528,- . Restløpetid: 21 år 10 mnd. Term pr.år: 12. Rente: 5,95% pr 01.05.2025Kjøper oppfordres særskilt å vurdere konsekvensene av eventuelle renteendringer, lengde på evt avdragsfri periode, samt de økonomiske konsekvenser ved utløpet av en avdragsfri periode. Endringer i disse forhold vil medføre endringer i størrelsen av felleskostnadene.
Kjøper forutsettes også å være innforstått med at fellesgjelden i borettslaget og felleskostnadene kan variere over tid, og at den kan øke som følge av beslutninger i borettslagets styre eller generalforsamling.
- Kjøpers ansvar for øvrige andelseieres mislighold
Borettslaget har en avtale med OBOS om garantert betaling av felleskostnader. OBOS garanterer for overførsel til borettslaget hver måned og overtar deretter alt ansvar og risiko for eventuell manglende innbetaling av felleskostnader. Avtale om sikring av felleskostnader varer til den blir sagt opp av en av partene. Oppsigelsestiden er 12 - tolv- måneder regnet fra oppsigelsesdato.
- Overtagelse
Etter avtale med selger.
- Boligkjøperforsikring
Kjøper har anledning til å tegne Boligkjøperpakke via Tryg. Boligkjøperpakken inneholder: Boligkjøperforsikring, innboforsikring, renteforsikring, flytteforsikring samt bygningsforsikring dersom man kjøper hus eller hytte. Boligkjøperpakken varer i 1 år og må bestilles senest i forbindelse med kontraktsmøte. Kostnaden for pakken legges til oppgjøret. Pakken koster kr 9.950,- for leilighet og kr 19.900,- for hus og hytte. Dersom du ønsker å beholde boligkjøpeforsikringen i hele reklamasjonstiden (5 år) koster det kr 300,- pr år (år 2-5) for leilighet og kr 450,- pr år (år 2-5) for hus.
Det er også mulig å kjøpe kun boligkjøperforsikring som varer i 5 år.
OBOS Eiendomsmegling mottar et honorar for formidling av denne forsikringen.
- Budgivning
Som kjøper vil du få forelagt kopi av budjournal. Eiendomsmeglingsforskriften § 6-3 3. ledd forbyr oppdragsansvarlig i forbrukerforhold å videreformidle bud til selger med kortere akseptfrist enn til kl 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Lørdag regnes ikke som virkedag. Vi fraråder derfor å inngi slike bud da de ikke vil bli videreformidlet til selger. Ethvert bud må ha en akseptfrist som muliggjør en forsvarlig avvikling av budrunden, samt at det må komme megler i hende minst et kvarter før tidligere bud går ut. For øvrig henvises til forbrukerinformasjon i vedlagt budskjema. I følge eiendomsmeglingsforskriften § 6-3 første ledd har oppdragsansvarlig en plikt til å oppfordre oppdragsgiver til ikke å ta imot bud direkte fra budgiver, men henvise til oppdragstaker.
- Lov om hvitvasking
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder. Dette innebærer å bekrefte kunders identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon. Videre innebærer det å få bekreftet identiteten til eventuelle reelle rettighetshavere, og å innhente opplysninger om kundeforholdets formål.
Dersom megler får mistanke om brudd på hvitvaskingsreglementet i forbindelse med en eiendomshandel, og han ikke klarer å få avkreftet denne mistanke, har han plikt til å rapportere dette til Økokrim. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. Megler kan i enkelte tilfeller også ha plikt til å stanse gjennomføring av handelen.
- Ansvarlig megler
Eiendomsmegler Kim Jonassen
Last ned dokumenter
Her finner du detaljert informasjon om prosjektet og boligene.
Kontakt meg om om denne boligen
Jeg svarer mer enn gjerne på dine spørsmål
Kim Jonassen
Avdelingsleder / Eiendomsmegler