Hopp til innhold
Foto av et kvinnelig kor hvor alle er kledd i sort og smiler til kameraet.
OBOS Julekonsert i Trondheim

OBOS Julekonsert i Trondheim

Kun for OBOS-medlemmer

OBOS Julekonsert har blitt en årviss tradisjon, og har blitt så populær at i år blir det to konserter samme kveld. Stedet er fortsatt vakre Lademoen kirke, og årets gjesteartist og konferansier er Sara Fjeldvær fra Fjellværsøya.

  • Tidspunkt: 10. desember
  • Hvor: Lademoen kirke, Trondheim
  • Rabatt: 100 kroner per billett

Medlemsfordel

  • 100 kroner per billett.
  • Opptil ti billetter per OBOS-medlem.
  • Du trenger ingen rabattkode for å kjøpe billetter.
  • Det arrangeres to konserter onsdag 10. desember, den første starter kl. 18, og den andre starter kl. 20.30. Dørene åpner 20 minutter før konserten starter. Begge konsertene har samme innhold.
  • Billettinntektene går til Kirkens Bymisjons i Trondheim.

Om årets konsert

Sara Fjeldvær kommer fra Fjellværsøya, men har base i Trondheim og skriver pop- og folkemusikk. Låtskrivingen hennes er nyansert og intim med fengslende tekster, distinkt vokal og varm instrumentasjon.

Sara vokste opp i et hus fullt av instrumenter i et lite samfunn, og inspirasjon var ingen mangelvare. Hun tilbrakte de tidlig tenårene med å lytte til Laura Marling, Susanne Sundfør og faren Bjørn Fjeldværs pianospill.

Etter å ha gitt ut flere kritikerroste album ga Sara ut sitt tredje soloalbum «Love and Other Songs» i september i år, til strålende kritikker. I forbindelse med utgivelsen turnerer Sara aktivt i Norge i høst.

Tradisjonen tro er Courage og Kompservice julekonsertens musikalske bærebjelke, og sammen med Sara vil de garantert sette deg i julestemning. Astrid Rabben er dirigent for Courage og Endre Lorentzen er Kompservices kapellmester.

Billettoverskuddet går uavkortet til Kirkens Bymisjon og deres arbeid med å gi en bedre hverdag for byens vanskeligstilte. Det vil si at du kan kjøpe billett med god samvittighet på kjøpet.